top of page

מרפאת פוגל, מרפאה וטרינרית בתל אביב עונה על שאלות נפוצות בנושא עיקור

אל מרפאת פוגל, מרפאה וטרינרית בתל אביב מגיעים שלל בעלי חיים ובעליהם, אך אחד הטיפולים שיש עליהם שאלות רבות נוגע לעיקור כלבות וחתולות. לא פעם הבעלים חוששים מהתהליך וזאת על אף היתרונות הרבים שלהם וכדי להרגיע מעט ריכזנו שאלות נפוצות בנושא.מדוע כדאי לבצע עיקור בכלבות וחתולות?

ניתוח עיקור אשר מבוצע בכלבות וחתולות מביא איתו יתרונות סביבתיים ויתרונות בריאותיים לחיה. מבחינת הסביבה, העיקור מונע את תקופת הייחום שמקשה על בעלי החיים (הנקבות והזכרים) ובעליהם. הוא מונע התרבות של עוד כלבים וחתולים שרבים מהם נזרקים לרחוב או לבתי מחסה שונים שמלאים עד אפס מקום.

לצד החשיבות הסביבתית, ישנם יתרונות בריאותיים לכלבה ולחתולה. במהלך הניתוח מוציאים את הרחם והשחלות. הדבר מונע דלקות רחמיות, גידולי שחלות, קרעי רחם ומפחית את הסיכון לפתח סרטן העטינים. את כל אלה אפשר למנוע בעזרת ניתוח שמתבצע באופן שגרתי במרפאה הווטרינרית תחת השגחה וניטור מלא לאורך הניתוח והתאוששות .

מאיזה גיל אפשר לבצע עיקור?

את העיקור כדאי לבצע כבר בשלב הגורות ולרוב מגיל חצי שנה. אין צורך לתת לכלבה או לחתולה להגיע אל הייחום הראשון שלה ובוודאי שאין כל צורך בריאותי או התנהגותי שתעבור היריון והמלטה. לעיקור יתרונות בריאותיים לצד יתרונות צמצום אוכלוסיית חתולי וכלבי הרחוב ואין כל סיבה להתמהמה עם הניתוח.

עם זאת, לא פעם עולים חששות של בעלים ולשם כך אנו מציעים להתייעץ איתנו. מרפאת פוגל היא מרפאה וטרינרית בתל אביב אשר נותנת מענה לאורך כל חיי הכלבה והחתולה. בכל שאלה והתלבטות בנוגע לניתוח אנו מציעים ליצור עמנו קשר.

מה קורה במהלך הניתוח?

עיקור הוא ניתוח המתבצע בכלבות וחתולות ובו מוציאים את הרחם ואת השחלות. בתחילת הניתוח הכלבה או החתולה תעבור הליך של טשטוש והרדמה כך שהיא לא תהיה מודעת ולא תרגיש דבר במהלכו. לאורך כל הניתוח יתבצע ניטור של הלב והנשימה.

הווטרינר או הווטרינרית יבצעו חתך בבטן ויסירו את הרחם ואת השחלות. לבסוף תתבצע תפירה של כלי הדם והרקמות במספר שכבות. לרוב, השימוש יהיה בתפרים נמסים שנספגים בגוף אך אם יהיה צורך בתפרים חיצוניים יקבע תור לאחר 10-14 יום להסרתם.

לאיזה תהליך התאוששות יש לצפות?

בסיום הניתוח הכלבה או החתולה תישאר במרפאה לזמן שיקבע לצורך התאוששות תחת השגחה עד להתעוררות מוחלטת. אם יהיה צורך, הווטרינר יבקש להשאיר את הכלבה או החתולה לזמן ממושך יותר מהרגיל. לאחר מכן אפשר לקחת אותה הביתה אך לזכור כי היא עברה עכשיו ניתוח ולכן עשויה להיות מנומנמת ועייפה.

על אף שהליך העיקור דומה, כל כלבה או חתולה שונות ולכן הווטרינר ייתן לבעלים הוראות בכל הנוגע להאכלה ומתן שתייה. בימים שלאחר הניתוח יש להקפיד שהכלבה או החתולה לא ילקקו את התפרים ולהימנע מהשתוללות שעלולה להוביל לפגיעה באזור.

האם לאחר העיקור צפויה השמנה או צפויים שינויים התנהגותיים?

רוב הבעלים מופתעים לגלות שהכלבה או החתולה חוזרת לשגרה שלה במהירות ובמיוחד כשהניתוח מתבצע בגיל הגורות ולא בגרות. עם זאת עולה לא פעם חשש משינוי התנהגותי או השמנה. כדאי לדעת שבגיל הגורות גם הכלבות וגם החתולות יכולות עוד לשנות את אופיין, ללא קשר לניתוח.

לגבי השמנה לאחר עיקור, בעלי חיים יכולים להשמין גם אם אינם מעוקרים / מסורסים ולכן, ממולץ להקפיד על תזונה בריאה ופעילות גופנית מתאימה לגזע וגיל הכלבה / חתולה. מרפאת פוגל, מרפאה וטרינרית בתל אביב, שמחה לייעץ בנושא התזונה ולעזור לבעלי הכלבות והחתולות לשמור על בריאותן.

קצת על עיקור במרפאת פוגל, מרפאה וטרינרית בתל אביב

מרכז רפואי לחיות מחמד ד"ר פוגל מציע שירותי מרפאה וטרינרית בתל אביב. מרפאת לב בתל אביב ממוקמת בסמוך לרחוב שנקין ומציעה מגוון טיפולים ובדיקות לרבות שירותי עיקור וסירוס, טיפול אורתופדיה, שירותי הדמיה ועוד. במרפאה מטפלים לא רק בכלבים וחתולים אלא גם במכרסמים וציפורים.

עיקור כלבות וחתולות הוא הליך שגרתי אשר מתבצע במרפאה ועם זאת ברור שכל בעלים דואג לבעל החיים היקר שלו. לכן חשוב לנו לענות על כל השאלות לאורך כל הדרך, לבצע בדיקות ומעקבים, לפני ולאחר הניתוח. צוות המרפאה שלנו שמח לעמוד לרשותכם.

Comments


פוסטים מומלצים
פוסטים חדשים
bottom of page