top of page

אימצתם גור חדש?! נפלא! אז מה חשוב שתדעו?


גור כלבים חדש בבית!

זהו בן הבית החדש שלכם אשר יהפוך לבן לוויה קרוב, ידיד למשחק וחבר נאמן. בחודשי חייו הראשונים ידרוש חברכם החדש תשומת לב,טיפול וליווי קרוב.

 

אוכל

האכלה צריכה להתבצע 3 פעמים ביום עד גיל חצי שנה, מגיל חצי שנה אפשר לעבור ל- 2 ארוחות ביום. חשוב מאוד להקפיד על מזון לגורים באיכות טובה אשר יספק את כל הצרכים התזונתיים לגדילה בריאה, מה שמזון ביתי אינו יכול לספק. כמות המזון הדרוש לכלבכם רשומה בגב אריזת המזון ומחושבת לפי משקל גוף הכלב.

 

מים

הגור זקוק למים טריים הזמינים כל היום, במקום נגיש ובטוח.

 

שליטה על הצרכים

הכל תלוי בזמנים קבועים להאכלה וטיולים. הגור לומד לעשות את צרכיו בחוץ ברגע שגופו מאפשר לו להתאפק בין הטיולים וברגע שהוא מבין כי ישנם טיולים קבועים בחוץ. כלב עובד לפי התניות, אם תפסתם את הכלב "על חם" בשעת מעשה אפשר לכעוס עליו, אם דרכתם בטעות על שלולית בבית מבלי לראות אותו עושה זאת אין מה לכעוס עליו כי הוא לא יבין על מה. כשהכלב עושה דרכים בחוץ, יש לעודד אותו ע"י מתן חיזוק חיובי כמו מילה טובה או ממתק לגורים בכדי שיקשר את המעשה לחיזוק החיובי.

למידע נוסף בנושא אילוף כלבים לצרכים

 

תילוע

טיפול מונע כנגד תולעים הינו חובה לגור שברשותכם. כיום נהוג להעריך כי כל הגורים המומלטים, גם אלו לנקבות המטופלות ביותר, נגועים בתולעים בשלבי גדילה שונים. חלק מהתולעים עלולים להדביק גם אתכם, לפיכך מומלץ ביותר לתלע בפעם הראשונה את הגור בגיל 6 שבועות וטיפול שני לאחר 10 ימים. לאחר מכן תקראו לטיפול תילוע רוטיני כל 6 חודשים. הטיפול ניתן בכדורים או בסירופ.

 

חיסונים

גור כלבים יחוסן בחיסון משושה החל מגיל 6-8 שבועות, 30 יום אחרי ו- 60 יום אחרי (סה"כ שלושה חיסונים זהים). לאחר מכן יחוסן חיסון משושה אחת לשנה. - חיסון כלבת + שבב גיל 3 חודשים לפחות- החיסון הינו עפ"י חוק. יש לחזור על החיסון פעם בשנה. יעודו של השבב הינו פיקוח על חיסוני הכלבת וחשוב מכך השבת כלבים אובדים לבעליהם.

לפירוט נוסף בנושא חיסונים

 

תולעת הפארק

מתן הזריקות החל מגיל 4 חודשים, במרפאתנו מחסנים בחודשי הקיץ פעם בחודש, ובחודשי החורף אחת ל-3 חודשים.

למידע נוסף

 

הדברה

טיפול בפרעושים וקרציות- קיימים סוגים רבים של תכשירים של חברות שונות, בבחירת סוג התכשיר חשוב לשים לב שהתכשיר מתאים למשקל גוף הכלב ולגילו.

ושאופן השימוש נוח לכם וסביל יותר על כלבכם.

חשוב לתת את הטיפול אחת לחודש, בעיקר בחודשים החמים, בהם נפוצים המזיקים יותר. הדברה קבועה של פעם בחודש תמנע הופעה של המזיקים על הכלב.

ותמנע ביקורים נשנים אצל הוטרינר עקב גרדות וקרחות בפרווה. בנוסף תפחית את הסיכוי להמצאות המזיקים בביתכם.

 

משחק

כאשר כלב מחליף שינים שיניו כואבות ולכן הוא מחפש לנשוך ולכרסם כל דבר שיעזור לו בכאבי השינים שלו, מומלץ לקנות לו צעצועים בכדי לתת לו אופציות לעיסה רבות ככל האפשר, ולמנוע מצב של לעיסת נעליכם או הספות. חשוב לחשוןף את הגור למגוון גירויים שונים ובמקביללהקנות הרגלים נכונים. כאשר יתרגל הכלכלב למשחקיו שלו, יאבד חלק מהעניין שלעיסת אביזרים שונים בבית כגון: נעליים, ספות, רגלי שולחנות וכבלים מסוגים שונים.

נשמח לענות על כל שאלה שתעלה בברכה צוות מרפאת ד"ר פוגל!

Comments


פוסטים מומלצים
פוסטים חדשים
bottom of page